Svarīgākais par Covid 19 oktobrī

Vakcinācijas tempiem pret Covid-19 turpinot pamazām pieaugt, līdz šim Latvijā vismaz vienu poti saņēmuši jau 58,6% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Vakcinācijas temps kāpis jau mēnesi. Nedēļā no 27.septembra valstī vakcinēti kopumā 44 716 cilvēki, savukārt katrā sekojošajā nedēļā kopējais sapotēto skaits pieaudzis – laikā no 4. līdz 10.oktobrim ievadītas kopumā 50 957 devas, nedēļā no 11.oktobra jau 83 704 devas, bet aizvadītajā nedēļā no 18.oktobra savakcinēti 81 902 cilvēki, kas pagaidām ir mazāk, jo NVD statistika par pēdējām dienām vēl varētu mainīties uz pozitīvo pusi, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts – bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Valsts sektorā zemākais vakcinācijas pret Covid-19 īpatsvars ir starp ugunsdzēsējiem, kur vakcinācijas pilnu kursu veikuši 67% no jomā strādājošajiem, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) apkopotie dati līdz 17.oktobrim.

Tikmēr visaugstākais rādītājs – 90% – ir starp veselības aprūpes darbiniekiem, starp pedagogiem un augstskolu pasniedzējiem pret Covid-19 vakcinējušies 83%, tikpat daudz arī starp bibliotēku darbiniekiem.

Līdz 17.oktobrim pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu bija izgājuši arī 82% no muzeju darbiniekiem, 81% no valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošajiem, 78% no kultūras iestāžu darbiniekiem, kā arī 74% policistu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina paredzēt tiesības veselības nozares atbildīgajām institūcijām uz laiku apturēt vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu darbību gadījumos, ja tiesībaizsardzības iestādēm izmeklēšanas laikā radušās aizdomas par vakcinācijas fakta viltošanu.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, iekļūšanai ārstniecības iestādēs ikvienam apmeklētājam turpmāk būs jāveic Covid-19 “ātrais antigēnu tests”, paredz Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums, kuru šodien atbalstīja valdība.

Šādu sistēmu plānots ieviest no 1.novembra un īstenot visu ārkārtējās situācijas laiku – līdz 2022.gada 11.janvārim.

No visiem septembra mēnesī stacionētajiem 88,5% nebija vakcinēti pret Covid-19, kamēr Covid-19 pacientu nāves gadījumu vidū 89,2% nebija potēti, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *