VISS, KAS TEV JĀZINA PAR MĒTEĻIEM

Kad siltos gada mēnešus sākt nomainīt drēgnāki un nepastāvīgāki laikapstākļi, laiks nomainīt virsdrēbju garderobes saturu un izvilkt no skapja savu mēteli!

Siltums un komforts

Kad laikapstākļi mainās, mētelis ir visatbilstošākais apģērbs, jo nodrošina kā siltumu, tā arī fizisku komfortu. Lai vai tas būtu biezs un mīksts vilnas mētelis, vai viegls dūnu mētelis, vai varbūt ūdensizturīgs un vēju aizturošs brīvā laika mētelis – tam noteikti ir jābūt ērtam, praktiskam un kvalitatīvam.

Estētisks un vizuāli pievilcīgs

Ražotāji piedāvā dažāda stila, dizaina, krāsas, pat formas mēteļus, tādēļ mētelis nereti kļūst par personiskā stila izpausmes apģērba gabalu. No klasiskiem melniem, gaišāka toņa līdz spilgtiem un ar dekoratīviem elementiem dizainētiem – izvēle ir neierobežota. Tie var radīt gan elegantu un formālu stilu, gan arī sportiskāku ikdienas tēlu.

Atslēga ilgstošai mēteļa formas un kvalitātes saglabāšanai – pareiza kopšana

Lai saglabātu mēteļa sākotnējo izskatu un kvalitāti, svarīgi rūpēties par tā tīrību. Periodiska mēteļa tīrīšana un uzglabāšana ir atslēga, kas palīdzēs mēteli saglabāt teju kā jaunu pat pēc vairākām nesāšanas sezonām!

6 mēteļu kopšanas padomi, kas palīdzēs saglabāt to estētisku un funkcionālās īpašības

Pareiza mēteļu ikdienas glabāšana. Lai novērstu mēteļu izskata un formas noplicināšanos, tos ieteicams uzglabāt, pakārtus uz pakaramā. Vislabāk izmantot koka pakaramos ar polsterētām malām, jo tie ir izturīgāki.

Ievērot ražotāja noteiktos kopšanas norādījumus. Noteikti nemazgā mēteli veļasmašīnā vai ar augstiem centrifūgas apgriezieniem, ja ražotājs to nav norādījis.

Izvairīties no biežas to mazgāšanas, jo katra mazgāšanas reize samazina auduma kvalitāti. Jo īpaši nav ieteicams lietot veļas mīkstinātāju. Ja uz mēteļa parādās neliels traips, izmanto mīkstu un viegli samitrinātu drānu un nekavējoties apstrādā netīro vietu, nepakļaujot to intensīvai berzēšanai.

Izmanto auduma kopšanas rīkus. Ja mētelis ir no kāda delikāta auduma, piemēram, alpakas vai kokvilnas, to var kopt, ķemmējot ar speciālu mēteļa suku. To ieteicams darīt regulāri, jo šādi var notīrīt gan putekļus, gan netīrumus, vienlaicīgi uzturot auduma kvalitāti. Neaizmirsti par klasisko drēbju rullīti – tas teicami attīra audumu no pūkām un dzīvnieku matiem.

Profesionālā tīrīšana pēc sezonas. Mēteli ieteicams nodot profesionālā apģērbu tīrītavā, kur atbilstoši ražotāja norādījumiem tiks veikta mēteļa profesionālā tīrīšana.

Pareiza uzglabāšana, kas nozīmē – neuzglabāt tiešos saules staros, mitrās un slikti vēdināmās telpās. Vislabāk to uzglabāt skapī, pakārtu uz pakaramā un ievietotu speciālā apģērba uzglabāšanas maisā, kas to pasargās gan no tiešajiem saules stariem, gan putekļiem; vakuuma uzglabāšanas maisos mētelis var pārāk daudz saburzīties, tādēļ šāds uzglabāšanas veids nav ieteicams mēteļa izskata saglabāšanas nolūkos.

Augumam piemērotākā mēteļa forma

Lai arī šobrīd stili ir sajaukušies un vairs nedominē klasiskie stila noteikumi, kas bija raksturīgi pat pirms dažiem pāris gadiem, minēsim dažus ieteikumus, kas palīdzēs izvēlēties mēteli atbilstoši auguma aprisēm un liks justies ērti un skaisti.

Mēteļi ar jostu viduklī piemēroti cilvēkiem ar bumbierveida formas ķermeņa aprisēm.

Mazāka auguma pārstāvjiem ieteicams izvēlēties īsāka piegriezuma mēteļus vai mēteļus ar garumu nedaudz virs ceļgala.

Savukārt garākam augumam piestāvēs garš vai midi izmēra mētelis.

Kā zināt, vai mētelis ir atbilstoša izmēra?

Pārbaudot plecu vīles – tām jāatrodas precīzi pie pleciem.

Apskāviena metode – uzvelc mēteli un apskauj sevi, mēģinot aptvert savu augumu pēc iespējas plašāk. Ja ir saspringuma un ciešuma sajūta, neērti un velkoša sajūta, jāizvēlas lielāks izmērs.

Rokas stiepiena attālumā – izstiepjot rokas uz priekšu vai augšu, tādējādi novērtējot, vai piedurknes nav pārāk īsas un vai mēteļa garums ir atbilstošs.
Eleganti, klasiski, brīvā laika mēteļi ziemai, rudens un pavasara sezonai – plašs mēteļu katalogs no zināmiem zīmoliem atrodami 220.lv interneta veikalā. Vairāk nekā 1000 dažādu mēteļu no Huppa, Only, Vero Moda, Italy Moda u.c.